ΛΙΒΑΔΕΙΑ:Συνεχιζεται η Ενισχυση στον Λεβαδειακο που απεκτησε και τον 25χρονο Επιθετικο Δημητρη Γιαντση

7-7-2013

Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινωσε την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Δημήτρη Γιάντση ο 25χρονος επιθετικός βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ, όπου μετά από συνάντηση που είχε με τον μεγαλομέτοχο κ. Κομπότη, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ για δύο χρόνια. η τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε ήταν η Κέρκυρα, ενώ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί στον Ηρακλή. Ο παίκτης θα μεταβεί στο Καρπενήσι, όπου θα ενσωματωθεί στην ομάδα και θα ξεκινήσει την προετοιμασία. ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε εύκολα της Μικτής Ευρυτανίας με σκορ 7-0, στην πρώτη φιλική αναμέτρηση εν’ όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, που διεξήχθη στο Καρπενήσι, υπό καταρρακτώδη βροχή. Το σκορ άνοιξε ο Rogerio στο 13’, ενώ στο 22’ ο Μπουντόπουλος πέτυχε το 2-0. Το 3-0 διαμόρφωσε δύο λεπτά αργότερα ο Βασιλείου με ωραία ατομική ενέργεια. Ήταν το πρώτο τέρμα του επιθετικού του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, ο οποίος άνοιξε λογαριασμό για τη νέα αγωνιστική περίοδο και φαίνεται πως βρίσκεται στην ίδια πολύ καλή κατάσταση που βρισκόταν και στην προηγούμενη σεζόν. Το 4-0 που ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου σημείωσε ο Miljevic στο 27’, έπειτα από συνδυασμό με τον Βασιλείου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λαμπρόπουλος πέτυχε το 5-0 στο 53’, ο Acosta το 6-0 στο 57’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ο Γεωργίου με πέναλτι, που κέρδισε ο Νικολακάκης διαμόρφωσε το τελικό 7-0 στο 73’. Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ στο α’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Τσιντώτας, Σκέμπης, Manolo, Ζαννιάς, Μάγκας, Μαχαίρας, Πέππας, Rogerio, Μπουντόπουλος, Βασιλείου, Miljevic, ενώ στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Przyrowski, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Μάγκας, Νικολακάκης, Λαμπρόπουλος, Petrazzi, Αποστολόπουλος, Acosta, Κάππος (70’ Pinheiro), Ρούπι (70’ Kandji).